Your address will show here +12 34 56 78

Gece Yatak Islatmanın Tedavisi Mümkün Mü?

Gece yatak ıslatma sorunun tedavisi mümkündür ve genel inanışın aksine psikolojik sorunların neden olduğu bir rahatsızlık değildir. Fakat gece altını ıslatmanın çocukta psikolojik sorunlara yol açabildiği bilinmektedir. Altını ıslatma nedeniyle çevresi tarafından tepki gören, başka bir yerde geceleyemeyen, tatile gidemeyen, durumundan utanç duyan bir çocuğun psikolojik açıdan etkilenmeyeceğini düşünmek mümkün değildir. Bu nedenle 5 yaşına girmiş çocuklarda hala süren yatak ıslatma sorunu tedavi edilmelidir.

  • Text Hover

Gece altını ıslatma tedavisinde kullanılan yöntemler; ilaç tedavisi ve alarm cihazlarıdır. Sözü edilen ana tedavi yöntemleri dışında uzman hekimlerin kontrolünde eklenebilecek başka tedavi şekilleri de vardır. Yatak ıslatma sorununu ailenizin sorunu olmaktan çıkarın, size en yakın sağlık kuruluşunda konunun uzmanlarına başvurun. Bu bilgilendirme içeriği, Türkiye Enürezis Çalışma Grubu tarafından FERRİNG İlaç desteği ile hazırlanmıştır.

Güneşli Takvim

Çocuğunuzun kuru kalktığı geceleri takip etmek için Güneşli Takvim'i kullanıyor musunuz?


Güneşli Takvim'i İndir

Mutlu Sabahlar Facebook Sayfası

Bizi Facebook Sayfamızdan da Takip Edebilirsiniz.


Takip için Tıklayın
  • Text Hover

Videolar

Gece Yatak Islatma ile ilgili uzmanların cevapladığı videoları izleyebilirsiniz.

Kısa testi çözmek ister misiniz?

Gece Yatak Islatma Düşündüğünüzden Daha Ciddi Olabilir Çocuğunuzun gece yatak ıslatma durumunun ciddiyetini görmek için bu kısa testi çözebilirsiniz.